Tukej w Piekarach Śląskich powstał nieszablonowy projekt muzyczny
2 czerwca 2017
0

Z pomysłodawcą nowego, piekarskiego projektu muzycznego, Łukaszem Balczarkiem rozmawiamy o łączeniu różnych środowisk w muzyce.

Jacek Tomaszewski: Jak powstało TUKEJ?

Łukasz Balczarek: Tukej powstało w trakcie prób grupy osób kochających muzykę. Nazwę wymyślił Jakub Niemiec (na podstawie wydarzenia muzycznego „My som tukej, my som stond”), doświadczenia z zespołami dziecięcymi wniósł Błażej Szymkiewicz, pomysł połączenia wszystkiego w całość zarzuciłem ja.

Czym właściwie jest TUKEJ?

W naszym projekcie chcemy połączyć różne środowiska, style muzyczne i grupy wiekowe. Przy okazji pokazujemy, że śpiewanie w takim zespole, jak Piekarzanki (dziecięcy zespół działający przy domu kultury), nie jest obciachem i daje naprawdę ciekawe możliwości i perspektywy rozwoju artystycznego.

Zespół TUKEJ występuje w składzie: Łukasz Balczarek- wokal (trzeci od lewej), Błażej Szymkiewicz – puzon, Gerard Seczkowski – elektronika, Jakub Niemiec – gitara basowa, Aleksander Keller – gitara elektryczna, Mariusz Michalik – perkusja, Magdalena Kucharczyk – wokal. Foto: materiały prasowe

Co planuje zespół w najbliższym czasie?

Zespół „TUKEJ” w roku 2017 realizuje równolegle dwa materiały płytowe. Pierwsza płyta o tytule „My som tukej, my som stond”, traktuje o sprawach Śląska po śląsku. Do współpracy przy realizacji tego krążka zaproszone zostały zespoły: Dziecięcy Zespół „Piekarzanki” oraz Zespół „Piekarskie Klachule”.

Druga płyta o roboczym tytule „Zderzacz Hadronów” ma pokazać całe spektrum możliwości muzycznych zespołu. Eksperymenty z dźwiękiem i formą pozwolą pokazać się muzykom z najlepszej strony.

Jakieś plany koncertowe?

TUKEJ w najbliższych miesiącach będziecie mogli usłyszeć 9 czerwca na dniach Radzionkowa w restauracji Figaro, w lipcu będziemy gościć „u siebie” – czyli dni miasta Piekary Śląskie. Zostaliśmy też zaproszeni na VII edycję festiwalu „Hip-Hopowe Żniwa”, który odbywa się w tym roku na terenie stadionu MOSIR. Wszystkie koncerty będą opisane na naszym Facebooku: www.facebook.com/MySomTukej/.

 

Jacek Tomaszewski

Comments

comments