Historia
1. FC Katowice ? drużyna ponad podziałami
19 października 2007
0

1. FC Katowice ? drużyna ponad podziałamiCzy jest możliwe, żeby kibice kilku różnych klubów stanęli obok siebie na stadionie i ramię w ramię dopingowali zupełnie inny klub? Okazuje się, że tak. Takim klubem jest reaktywowany niedawno przez członków i symapatyków RAŚ – 1. FC Katowice, na którego mecze przychodzi wiele osób, na co dzień kibiców różnych śląskich drużyn pierwszo- bądź drugoligowych.

Czy słońce czy deszcz jesteśmy z eFCe

Dnia 8.09 grupa około 50 kibiców przyjechała do Kamionki, aby dopingować swój klub. Nie przeszkadzała im przy tym ulewa. W strugach deszczu wspierali piłkarzy podczas gry okrzykami i głośnymi brawami. Wśród okrzyków i piosenek śpiewanych przez kibiców pojawiają się często akcenty górnośląskie, jak “1. FC Katowice Gůrny Ślůnsk” czy “eFCe gol, eFCe gol, Górny Śląsk, Górny Śląsk”. Nie brakuje również innych przyśpiewek, których repertuar powiększa się z meczu na mecz. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszych piłkarzy 6:1! Po meczu piłkarze podziękowali kibicom za gorący doping.

Niedzielny, słoneczny poranek 23.09, 1. FC rozgrywa kolejny mecz wyjazdowy, tym razem w dzielnicy Katowic – Podlesiu. Przeciwnikiem jest drużyna Podlesianka II Katowice. Tym razem dopingować swoją drużynę przyjeżdża około 15 kibiców 1. FC. Jednak nie przeszkadza im to prowadzić głośnego dopingu, który słychać w całej okolicy. Zasiadający obok na trybunach w dużej liczbie mieszkańcy dzielnicy i kibice Podlesianki są w szoku i dziwią się, jak to jest w ogóle możliwe, żeby na B-klasowy zespół przyjeżdżali kibice i robili tak fantastyczny doping. Mimo dopingu 1.FC przegrywa mecz 4:2, jednak kibice głośno dziękują zawodnikom za dobrą grę i walkę do ostatniego gwizdka.

Jesteśmy dżentelmenami – paniom także pomagamy.

1. FC Katowice ? drużyna ponad podziałamiKlub 1. FC Katowice posiada również drużynę żeńską, grającą obecnie w II lidze. Kibice nie zapominają o paniach i dopingują je tak samo jak drużynę męską (albo i lepiej). Najbardziej interesującym meczem z punktu widzenia kibica był wyjazd dziewczyn do Sosnowca. Wszyscy dobrze wiedzą, jakie stosunki panują między Ślązakami a gorolami. Mimo fatalnej pogody, silny deszcz, porywisty wiatr i niska temperatura oraz wczesnej godziny do Sosnowca pojechało, wynajętym mikrobusem, siedmiu kibiców 1. FC. Zasiedli na trybunie i machając górnośląska flagą dopingowali zawodniczki, co zaowocowało zwycięstwem dziewczyn z 1. FC nad Czarnymi II Sosnowiec 6:1.

Kolejnym ciekawym wyjazdem był mecz 22.09 w Murowie pod Opolem, z Unią Opole. Na meczu, oprócz kibiców z Katowic, pojawili się też sympatycy z … Opola. Po zaciętym meczu dziewczyny zremisowały 1:1. Kibice po raz kolejny głośno wspomagali drużynę dopingiem, a punkt oprawy stanowiła powiewająca górnośląska flaga.

Ostatni mecz z udziałem pań odbył się u siebie z drużyną Mittech II Żywiec. Jak zwykle dopisali kibice, a gra naszych zawodniczek była bez zarzutów. Mecz zakończył się zwycięstwem 2:0.

Dobra zabawa i przyjacielska atmosfera

Wspaniała atmosfera zabawy, jaka panuje na meczach 1. FC Katowice, przyciąga coraz więcej kibiców na stadiony, na których drużyna rozgrywa swe mecze. – Kibiców katowickiego eFCe tworzą sympatycy takich klubów pierwszo- bądź drugoligowych, jak Ruch Chorzów, GKS Katowice czy Górnik Zabrze – podkreśla Adam Celder, trener żeńskiej drużyny 1.FC Katowice – Pokazują oni, że mimo sympatii do różnych klubów można wspólnie dobrze się bawić podczas spotkań drużyny, która ma łączyć wszystkich Górnoślązaków, co było jednym z celów, który przyświecał jej reaktywacji.

Comments

comments