W radzie o Ruchu Chorzów
3 listopada 2016
0

W Radzie miasta tematyka sportowa też jest obecna, może nie w takich okolicznościach  jak byśmy sobie tego wszyscy życzyli ale jest. Niestety niektórzy wykorzystują trudną sytuacje chorzowskiego Ruchu do uprawiania polityki.

W wydaniu dobrej zmiany

Wiadomo, ze rolą opozycji jest kontrolowanie i jeżeli jest to uzasadnione krytyka władz miasta. Trudno jednak spokojnie wysłuchiwać populistycznych zagrywek przedstawicieli PiS . Skoro kilka miesięcy wcześniej widziało się,  obecnie wielce zatroskanego radnego jak spał podczas spotkania z przedstawicielami klubu, na którym była omawiana sytuacja. Kolejny przykład? Jak inaczej niż głupotą nazwać zagrywki kolejnego radnego z tzw. dobrej zmiany, który praktyczne na każdej sesji Rady Miasta ubolewa nad trudną sytuacją finansową miasta, notorycznym zadłużaniem i ogólną beznadzieją by następnie zaproponować całkiem na poważnie jednoczesne udzielenie pożyczki klubowi i rozpoczęcie budowy stadionu. Czy komuś tu się wydaje, że ma do czynienia z głupcami? Jeżeli w przypadku pierwszego z wymienionych jego śpiąca postawa wcale mnie nie dziwi to w przypadku drugiego jest to o tyle przykre, bo kila razy spotykałem go przy Cichej 6.

Wychodzi na to, że dla polityków niezakamuflowanych nie ma żadnej świętości. Aż strach pomyśleć co będzie kiedy wezmą samorządy a chcą tego i to bardzo.

I innych

Bardzo zaciekawiło mnie wystąpienie byłego Prezydenta obecnie radnego Marka Kopla. Stwierdził on mianowicie, że prezes Smagorowicz powinien otrzymać tytuł honorowego mieszkańca Chorzowa za to, co przy tak skromnym

: Mimo ciężkiej sytuacji finansowej klubu kibice 14-krotnego mistrza Polski wierzą, że nadejdą lepsze czasy. Foto: Jacek Tomaszewski
Mimo ciężkiej sytuacji finansowej klubu kibice 14-krotnego mistrza Polski wierzą, że nadejdą lepsze czasy. Foto: Jacek Tomaszewski

budżecie osiągnął z naszym klubem. Faktem jest, że byliśmy na podium, ba nawet byliśmy blisko zdobycia  piętnastej gwiazdki!  Tylko jak to się skończyło? W jakich tarapatach finansowych klub był na początku roku i co by było gdyby nie pożyczka z miasta? Nikt nie ma wątpliwości, że były prezes Smagorowicz nadal ma wiele do powiedzenia w klubie. Nikt obecnie nie odpowie na pytanie czy sytuacja, w której prezesem i jednocześnie przewodniczącym Rady Nadzorczej jest jedna osoba  jest korzystna dla klubu . Nikt tak do końca nie wie jak duże jest zadłużenie klubu i wobec kogo. Wszyscy jednak wierzymy. Czy my  Radni Ruchu Autonomii Śląska , którzy głosowaliśmy za udzieleniem pożyczki nie będziemy żałować swojej decyzji. Wierzymy że zapewnienia byłego prezesa co do pewności i terminowości spłaty pożyczki się spełnią pod koniec października 2016 . Wierzymy że najgorsze już za nami i, że w kontekście chorzowskiego Ruchu będą pojawiać  się już tylko pozytywne informacje zarówno sportowe jak i finansowe. Wierzymy bo co innego nam pozostało?

Na koniec chyba pozytywna  informacja w nowo wybranym zarządzie Ekstraklasy S.A. znalazło się miejsce dla przedstawiciela naszego klubu zgadnijcie kogo? Życzymy powodzenia Panie Dariuszu dla dobra naszego klubu i naszego Chorzowa.

krzysztof-szulc

 

Krzysztof Szulc, RAŚ, Radny miasta Chorzów

Comments

comments