Więcej nocnych połączeń i bilety miesięczne za złotówkę!
25 lutego 2017
0

Dzięki zaangażowaniu radnych RAŚ Koleje Śląskie bardziej zadbają o studentów, będzie też więcej nocnych pociągów.

Już od maja br. w piątki i w soboty uruchomione zostaną dodatkowe nocne pociągi pomiędzy stacjami Katowice – Tychy Lodowisko – Gliwice – Dąbrowa Górnicza.  Pociągi te będą kursować do końca października 2017 roku.  Po przeanalizowaniu frekwencji przewoźnik podejmie decyzję, co do sensowności utrzymania tych linii w przyszłości, ich rozszerzenia na inne dni tygodnia czy inne miejscowości.

Od maja będzie więcej nocnych kursów m.in. na trasie Gliwice – Dąbrowa Górnicza. A dla studentów pierwszego roku miesięczne bilety za złotówkę. Foto: Tomasz Żak / BP UMWŚl

Z kolei w październiku 2017 roku studenci pierwszego roku studiów pierwszego stopnia lub szkół pomaturalnych będą mogli kupić bilety miesięczne za symboliczną złotówkę. Będą one obowiązywały na przejazdy pomiędzy miejscem zamieszkania a uczelnią. W tego typu bilety będzie można się zaopatrzyć w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich, funkcjonującym na dworcu PKP w Katowicach. Trzeba będzie okazać dokument potwierdzający rozpoczęcie studiów na uczelni wyższej lub w szkole pomaturalnej  oraz dokument tożsamości.

Koleje Śląskie deklarują także gotowość do współpracy z uczelniami i samorządami studenckimi  w celu stworzenia najlepszych rozwiązań dla studentów, ewentualnej modyfikacji rozkładów jazdy dla potrzeb studentów oraz rozwijania oferty przewozowej i zsynchronizowanie jej z  komunikacją autobusową ze stacji kolejowej do uczelni, jeżeli istnieje taka potrzeba.  Wszelkie sugestie i uwagi można przesyłać drogą mailową: student@kolejeslaskie.com.

BFJ

Comments

comments