Nowe miejsce spotkań regionalistów
13 czerwca 2017
0

W Chorzowie przy ulicy Wolności 74 od ponad dwóch miesięcy działa nowa siedziba Ruchu Autonomii Śląska. To nowe miejsce spotkań regionalistów.

Nowe biuro zlokalizowane jest praktycznie w samym centrum Chorzowa, przy ulicy Wolności naprzeciwko kościoła św. Jadwigi, patronki Górnego Śląska. Biuro czynne jest cały tydzień. Od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12:00 do 18:00 oraz w piątki od 12:00 do 14:00. W tym czasie pełni dyżur pracownik biura RAŚ, który odpowie na wszystkie pytania związane z działalnością Ruchu Autonomii Śląska.

Nowe biuro RAŚ w Chorzowie ma być miejscem spotkań. Foto: Wiktor Franki

W biurze można zaopatrzyć się w górnośląskie gadżety: flagi, przypinki, naklejki, a także w górnośląską literaturę od wydawnictwa Silesia Progress.

Jednak miejsce to ma być głównie miejscem spotkań regionalistów. Dlatego niebawem ruszamy z organizacją cyklicznych spotkań. Pierwsze odbyło się 30 maja o godzinie 18:00, a gościem był  Marcin Kupczak, bardziej znany jako „Hanys on Tour”. Podczas spotkania zostałą Marcinowi wręczona koszulka „Pamiętam o Chorzowie”. Drugie spotkanie odbędzie 14 czerwca o godzinie 18:00, a zaproszonym gościem jest znany autor książek pisanych po naszymu – Marcin Melon. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

 

Jacek Tomaszewski

Comments

comments