ŚPR spotyka się w terenie
29 sierpnia 2018
0

Moment oficjalnej rejestracji Śląskiej Partii Regionalnej dał możliwość władzom partii na przyjmowanie nowych członków. I już od pierwszego dnia od ogłoszenia tej wiadomości otrzymujemy od Państwa deklaracje członkowskie.

Osoby, które chcą wspólnie działać na rzecz regionu pochodzą z każdego zakątka Górnego Śląska, a także z innych regionów. Bardzo cieszy fakt, że projekt ŚPR spotyka się z takim zainteresowaniem.

Dlatego też od kilku tygodni organizowane są spotkania terenowe z nowymi członkami partii w poszczególnych okręgach. Do tej pory takie spotkania odbyły się w Katowicach, Imielinie, Rybniku, Chorzowie i ostatnio w Bytomiu.

Podczas spotkań przedstawiciele Zarządu informują zarówno o dotychczasowych działaniach ŚPR i jej władz, a także przedstawiają plan działania na najbliższe tygodnie. Wśród wyzwań stojących przed nami w najbliższej przyszłości, to przede wszystkim udział w zbliżających się wyborach samorządowych oraz promocja Śląskiej Partii Regionalnej wśród mieszkańców.

Na spotkaniach terenowych członkowie ŚPR mają okazję dowiedzieć się o dotychczasowych działaniach partii, jak i o najbliższych planach. Foto: Krzysztof Szulc

Wiele uwagi poświęcono także lokalnym sprawom w poszczególnych powiatach i gminach, ponieważ ŚPR zamierza w różnym stopniu włączać się do walki wyborczej nie tylko wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego czy do rad w dużych miastach. Na spotkaniach zawsze obecni byli liderzy ŚPR list poszczególnych okręgów w wyborach do Sejmiku, którzy z kolei mogli odpowiedzieć na wszelkie pytanie związane z przygotowaniami do jesiennych wyborów do sejmiku.

Dzięki takim spotkaniom członkowie mogą również poznać się nawzajem i nawiązać współpracę na rzecz lokalnej społeczności oraz budowania struktur terenowych. Pomimo okresu wakacyjnego spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego na pewno nie były to ostatnie tego typu inicjatywy ŚPR.

Przy okazji serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych działalnością Śląskiej Partii Regionalnej do kontaktu z nami.

 

Marek Nowara

Comments

comments